Choď na obsah Choď na menu
 


Neanonymní ľudia hľadajú ubytovanie a prácu

26. 12. 2008

Médiami prebehli tisícky príbehov ľudí bezdomovcov, ľudí s podobnými ťažkými životnými osudmi. Spravidla sú títo ľudia skrytí za fiktívnymi menami, prezývkami, iniciálkami. A to aj vtedy, ak si sami anonymitu neprajú! Redakcie im nedajú možnosť uverejniť svoju adresu, e-mail, telefón. A keď áno, tak len v rozsahu inzertných rubrík. A predsa internet dáva možnosť bezplatného zverejnenia v oveľa väčšom rozsahu!

Pre všetkých, ktorí si hľadajú prácu, aspoň núdzové ubytovanie a súčasne dávajú možnosť tým, ktorí by im pomôcť chceli, ale sa už v podobných prípadoch „popálili,“ alebo sa takéhoto popálenia boja, aby si overovali ich svedectvá aj z iných zdrojov.

Nižšie budeme uvádzať zoznam „priezračných,“ inak ľudí ako Ty, ja, my všetci, so svojimi hriechmi aj zásluhami, so svojimi nedopstatkami aj prednosťami. Od väčšiny z nás sa žiaľ líšia tým, že narážajú na väčšiu mieru nedôvery. Snáď niektorému z nich tento dieľči projekt transparentnosti pomôže.

 

Martinka Július

Pevná Zuzana (píšeme o nej vo viacerých úvodných témach tejto stránky)

Milan Dobrík, Banská Bystrica (viď: nižšie)

Prosím o pomoc pre kamoša, boli sme v detstve (pred 40-50 rokmi) susedia, on je teraz bezdomovec, ja mám kde bývať, ale nemám vlastný byt. Kým som vlastnil chalupu v Banskej Štiavnici, na jednu zimu som ubytoval v jednej izbe staršiu bezdomovkyňu. Na jar sa tam už sťahoval nový majiteľ, bezdomovkyni som postavil za pol dňa "chalúpku" 2x1,5 m (Veľká posteľ, polica, stolík, väčšia ako veľký stan, 3x väčšia ako priestor pre 1 osobu v lehátkovom vozni 2. triedy alebo rovnaká ako lôžkové kupé 1. triedy pre 2 osoby) neďaleko tej chalupy na území "nikoho".

Donedávna prespával Milan Dobrík v garáži, bez vykurovania, nesťažoval si, má kvalitný spacák. Ale garáž musel uvoľniť. Býva tam teraz majiteľ garáže so svojou frajerkou. Predtým býval niekoľko rokov v takmer opustenej záhradkarskej osade, so súhlasom majiteľa, ale aj tomu sa podarilo pozemok predať. Úplne by mu stačila aj taká nepatrná časť záhrady, pri plote, príp. v rohu záhrady 2x1,5 m, ako som spomenul vyššie. S chalúpkou veľkosti veľkého stanu, ale izolovanou od chladu a vlhkosti by som mu v Banskej Bystrici pomohol. Vchod aj malé kukátko - okienko by mohol mať z ulice, majiteľa by nijako neobťažoval. Mohol by ale strážiť dom, stavbu, záhradu a pod. Pred niekoľkými dňami si zlomil ľavú ruku (sadru má mať najmenej 6 týždňov), ťažko si nájde čo len brigádu. Za ten nepatrný fliačik zeme by platil mesačne 10 € nájom. V prípade výpovede, aj bez dôvodu, by všetko do týždňa vypratal a vyčistil.

Nie je alkoholik, ale ešte keď nemal zlomenú ruku, dávka v hmotnej núdzi (61,60€) mu vydržala len dva týždne, spoliehal sa, že zoženie aspoň na deň dva brigádu. Väčšinou takto robieva na malých stavbách, chatách cez víkendy.

Prípadne, ak by niekto bol ochotný prispieť malou čiastkou, ja mu dám 20 €, ak dáme dokopy 100 €, možno zoženiem pre neho normálnejší podnájom aspoň, kým bude mať ruku zasádrovanú. Opakujem, býva od narodenia v Banskej Bystrici, ale v krajnom prípade sa môže kamkoľvek prisťahovať. Má 58 rokov, sotva by mu niekto zafinancoval ísť sa uchytiť niekde do zahraničia.

Zahlásil som ho do okrskovej komisie na eurovoľby. To dostane cca 40 €, ale to bude až v máji.

Píšte prosím v komentári tu alebo telefonujte:

Milan Dobrík: 0949 584 220
Môj tel.: 0944/ 670 783


 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

fivestarfinancecompany@gmail.com

(FIVE STAR FINANCE COMPANY, 25. 1. 2019 12:56)

Do you need Personal Loan?
Business Cash Loan?
Unsecured Loan
Fast and Simple Loan?
Quick Application Process?
Approvals within 24-72 Hours?
No Hidden Fees Loan?
Funding in less than 1 Week?
Get unsecured working capital?
Contact Us At :fivestarfinancecompany@gmail.com.
Phone number :+16042659337 (Whatsapp Only)

LOAN SERVICES AVAILABLE INCLUDE:
================================
*Commercial Loans.
*Personal Loans.
*Business Loans.
*Investments Loans.
*Development Loans.
*Acquisition Loans .
*Construction loans.
*Credit Card Clearance Loan
*Debt Consolidation Loan
*Business Loans And many More:

LOAN APPLICATION FORM:
=================
Full Name:................
Loan Amount Needed:.
Purpose of loan:.......
Loan Duration:..
Gender:.............
Marital status:....
Location:..........
Home Address:..
City:............
Country:......
Phone:..........
Mobile / Cell:....
Occupation:......
Monthly Income:....

Contact Us At fivestarfinancecompany@gmail.com
Phone number :For call or watssap us +16042659337

Hľadám pomoc u dobrých ludi

(Eva, 22. 12. 2017 16:35)

Volaj sa Eva mám 60 rokov nemám kde byvat od januára aj teraz mám chripku kto by ma prichýlil je zima nechcem skončiť na ulici som na predčasnom dôchodku hrozia my exekúcie nemám ani jedlo nemám si za čo kúpiť potrebujem lieky mávam depresie prosím pre zamilovanie božie pomôžte my 0949451901 ani domov ani nikto mám hlad som chora bola som dva týždne v nemocnici na sviatky ani inak nemám riadnu stravu problém. Soblecenim volaj soš zachráňte ma prosim

XEvil 4.0 can break 99% types of captcha

(MashaInalf, 13. 12. 2017 10:08)

This message is posted here using XRumer + XEvil 4.0

XEvil 4.0 is a revolutionary application that can solve any anti-botnet protection.
Captcha Bypass Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, BING, Hotmail, Yahoo,
Yandex, VKontakte, Captcha Com - and over 8.4 million other types!

You read this - it means it works! ;)
Details on the official website of XEvil.Net, there is a free demo version.

Check YouTube video "XEvil ReCaptcha2"

potrebujem pomoc

(Lenka, 7. 6. 2014 11:06)

Dobry den mam 26 rokov som slobodna mamicka mam 2 rocnu dceru a nemame kde byvat rodicia mi nepomozu nemam sa na keho uz obratit som zufalam pomoze mi niekto z byvanim ochotne pomozem v domacnosti dakujem 0949250269