Choď na obsah Choď na menu
 


Tlačová správa OZ Šanca nechcených

21. 11. 2008

Občianske združenie Šanca pre nechcených, zriaďovateľ Hniezd záchrany na Slovensku, zabezpečilo financovanie, potrebné na genetické testy, ktoré majú preukázať, či je medializovaná matka Zuzana Pevná biologickou matkou dvojičiek, uložených do Hniezda záchrany v Prešove.

 

Prezidentka o.z. Šanca pre nechcených Anna Ghannamová oznámila už túto skutočnosť pani Zuzane Pevnej, vedeniu prešovskej nemocnice a tiež oddeleniu Sociálno právnej ochrany detí a sociálnej kurately (SPODaSK) Úradu práce sociálnych vecí a rodiny v Prešove (ÚPSVaR).

 

Občianske združenie Šanca pre nechcených zároveň iniciuje rokovanie s Generálnym riaditeľstvom ÚPSVaR SR a Ministerstvom zdravotníctva SR v snahe zjednodušiť a zjednotiť výklad pravidiel a teda  realizovanie genetických testov matiek, ktoré využili 6-týždňovú zákonnú lehotu pozitívne a vrátili sa k dieťaťu, ktorého sa pôvodne uložením do Hniezda záchrany vzdali. Pravidlá by mali byť nielen jasné a jednotné, ale aj také, aby ženy, ktoré svoje rozhodnutie vzdať sa dieťaťa zmenia, neboli postavené v dôsledku nedostatku finančných prostriedkov do neriešiteľnej situácie, ale zároveň, aby Hniezda záchrany neboli zneužívané na iný účel, než je ten, pre ktorý boli zriadené: na záchranu života a zdravia nechcených novorodencov.

 

Občianske združenie Šanca pre nechcených, 21.11.2008

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.